DALMIERZE Jest 15 produktów.

Podkategorie

 • DALMIERZE LASEROWE
 • AKCESORIA DO DALMIERZY
 • Poradnik Dalmierze...

  Informacja o dalmierzach laserowych – Kliknij "Więcej" poniżej aby zapoznać się z tekstem

   

  Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje o dalmierzach laserowych.

   

  1)    Każdy dalmierz laserowy może być użyty zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz.

  2)    Najważniejsze różnice między dalmierzami laserowymi to :

   

  - Zasięg pomiaru – z reguły mieści się w granicach od 20 m do 300 metrów

  - Dokładność pomiaru – z reguły jest to od 1mm do 2 mm

  - Ilością funkcji w dalmierzu – z reguły od prostego pomiaru odległości, poprzez funkcje dodawania i odejmowania pomiarów, funkcje pitagoras, m²m³, pomiar pośredni odległości, prostopadły dzięki zastosowaniu pochyłomierza w % lub stopniach, pomiary bardziej wyszukanych powierzchni znajdujących się w znacznej odległości, także nietypowych lub pochyłych, przewyższenia etc.

  - Funkcjonalność dalmierzy laserowych – mogą wymagać adaptera do wykonywania pewnych pomiarów w celu uzyskania odpowiedniej dokładności

  -Dalmierze Laserowe mogą posiadać rozkładany element stopki do pomiarów np. z narożników , a stopka może posiadać automatyczne rozpoznanie od jakiego punktu mierzymy odległość

  -Dalmierze Laserowe mogą posiadać wbudowaną funkcje Bluetooth® aby łączyć się z darmowymi programami na system IOS iPhone, Android lub PC – z reguły są to gratisowe programy polecane przez producenta ( np. Leica Disto D2 BT, Leica Disto D110, Leica Disto D1, )

  - Dalmierze Laserowe mogą posiadać komunikację kablową w celu przesyłania danych np. do programu typu CAD lub ładowania lub innego i niekiedy są to dalmierze z tzw. wyższej półki i są wykorzystywane przez branże architektoniczne , projektowania, produkcji ( np. Leica Disto S910 i Leica Disto X4 , Leica Disto D810 )

  - Dalmierze Laserowe mogą posiadać również ekran z kamerą ( nawet z zoomem) – ekran może być dotykowy, i służy do precyzyjnego ustawienia – w widoczny dla oka sposób punktu w który celujemy – po prostu widzimy dokładnie w co celujemy (( np. Leica Disto D510, Leica Disto D810, Leica Disto S910 i Leica Disto X4 )

   

  Kamerki są pomocne zwłaszcza w pomiarach na zewnątrz w dzień , na znaczne odległości ponieważ plamka lasera w dzień na zewnątrz już przy kilkunastu metrach nie jest praktycznie widoczna (okulary poprawiają widoczność plamki lasera).

  Ponadto dalmierze laserowe różnią się wyglądem, ergonomią, rozmiarami i marką producenta, oraz zastosowanymi technologiami pomiarów i trwałością, jakością.

  (np. Leica Disto X310, ( Leica Disto D510 )– odporny na upadek do 2m i mycie pod bieżącą wodą np. pod kranem)

  Dlatego niektóre dalmierze laserowe są chętniej używane od innych.

  W naszej ofercie w większości posiadamy wszystkie modele Leica DISTO ™ to dalmierze szwajcarskiej firmy Leica Geosystems AG a to co opisaliśmy powyżej opiera się na praktyce osiągniętej w wyniku procesu w sprzedaży Dalmierzy Leica Disto™, również dzięki pozytywnym opiniom naszych klientów. Wiedza ta została zdobyta na przestrzeni wielu lat za co dziękujemy wszystkim naszym Klientom.

  -

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 15 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 15 elementów